Як Ін Тайм та сервіс ZRUCHNA відносяться до заборони російських соцмереж і IT-сервісів

15 травня президент України підписав указ про заборону використання російських соцмереж і IT-сервісів на території України. Реакцію представників бізнесу на можливі наслідки по даному рішенню журналісти почули від генерального директора логістичного оператора «Ін Тайм» Сергія Грачова.

Комунікації управляють операційним процесом, особливо якщо комунікації з клієнтами ведуться правильним чином в зручному та доступному форматі, що супроводжується оперативним зворотнім зв'язком.

Компанія Ін Тайм та її сервіс адресної доставки ZRUCHNA із зовнішніх каналів комунікацій обрала Фейсбук, із внутрішніх - Yammer, розробку Microsoft.

«Ми активно реагуємо на всі зовнішні процеси в країні, які стосуються бізнесу і не можемо виявляти пасивність, не реагувати на указ президента України від 15 травня, який передбачає заборону інтернет-провайдерам здійснювати послуги з надання доступу до російських сайтів Яндекс, Доктор Веб, Лабораторія Касперського , Mail.ru, соціальних мереж Однокласники і Вконтакте. Ін Тайм не використовує перераховані сервіси, але досить неоднозначно можна трактувати прийняте рішення. Адже з одного боку - це безпосередньо стосується свободи слова українських інтернет-користувачів, які активно використовують дані ресурси. З іншого боку, слід прислухатися до думки експертів, які аргументують прийняте рішення тим, що дані ресурси небезпечні для держави Україна. Але кожен із нас має свої чіткі громадянські позиції і це право кожного з нас »- прокоментував генеральний директор Ін Тайм Сергій Грачов.

Згідно указу Петра Порошенка, також буде заборонений доступ до сервісів Яндекс.Карти, Яндекс.Відео, а також до ресурсів веб-аналітики компанії. Під санкції потрапила також компанія 1С, що спеціалізується на дистрибуції, підтримці і розробці комп'ютерних програм і баз даних ділового та домашнього призначення.

«Ін Тайм складається з 585 відділень, мережа яких покриває всю Україну. Наші клієнти мають можливість знайти наші відділення на картах декількох пошукових систем. Це дуже зручно, адже відображається фотографія відділення, графік його роботи. Згідно зі статистикою, більшість інтернет-користувачів шукають місцезнаходження наших відділень через Google-карти, але й клієнтів, які знаходять нас через Яндекс.Карти також достатньо. В даному випадку, я не думаю, що рішення про заборону доступу до сервісів Яндекс.Карти є логічним. На багатьох онлайн ЗМІ за останні 2 дні з моменту підписання указу журналісти навіть розробили опитувальник для своїх читачів і передплатників. Так, наприклад, на Lіga.net я побачив сьогодні такий опитувальник: «Як Ви ставитеся до заборони IT-сервісів?». Це говорить про те, що суспільство українських інтернет-користувачів активно дискутує по ухваленому рішенню. І вже якщо даний указ настільки активно обговорюється на різних онлайн майданчиках, в т.ч. і в Фейсбуці, між іншим, значить це дійсно розбурхало українське суспільство», - прокоментував Сергій Грачов.

Один з лідерів ринку e-commerce і логістики не залишився в стороні від  обговорюваних сьогодні суспільством питання щодо заборони у використанні російських соцмереж і IT-сервісів й надав свій коментар з даного питання.